2. TUR - Kudüs Turları

TARİH
PARKUR
SAAT
19 Ocak Çarşamba
İstanbul - Tel Aviv
-
-
22 Ocak Cumartesi
Tel Aviv - İstanbul
-
-
İKİLİ ODADA KİŞİ BAŞI KİŞİ BAŞI
700 $

Ocak

KUDÜS TURU – 4 GÜN / 3 GECE
PEYGAMBERLER VE NEBİLER DİYARI – PEYGAMBER’İN MİRASI KUDÜS
Cuma Namazı Mescid-i Aksa’da, Pegasus Havayolları ile, 4 Yıldızlı Otellerde, Sabah & Akşam Yemekli, Vize & Tüm Geziler ve Müze Girişleri Dahil
 
1.GÜN – ÇARŞAMBA                  : İstanbul Havalimanı dış hatlar terminali SEYYAH TURİZM ekibiyle buluşma. Check in işlemlerinin tamamlanmasından sonra, Tel Aviv’e uçuş. Tel Aviv’e varış ve gümrük işlemlerinin ardından otobüsümüzle Tel Aviv’den geçerek Yafa Şehrine varış. Burada Yafa Şehir Turu; Hasan Paşa Camii ile Sultan Abdülhamid’in yaptırdığı Saat Kulesi ve Osmanlı Çeşmesinin görülmesi, Hasan Paşa Camii’nde kısa bir moladan sonra Kudüs’e hareket. Bir saatlik kara yolculuğunun ardından Kudüs’e varış ve otele yerleşme. Otelde akşam yemeği ve geceleme.

2.GÜN – PERŞEMBE                    : Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş dönüş, Namazdan sonra otelde alınan kahvaltının ardından, Aracımızla yarım saatlik kısa yolculuğun ardından Hz. İsa a.s. doğduğu yer olan Beytlahm Şehrine varış. Beytlahm şehrinin tanıtımı ve Kutsal Doğuş Kilisesinin görülmesi. Devamında Aracımızla yarım saatlik yolculuktan sonrası El Halil’e varış, Halilurrahman Camii’nde Hz. İbrahim, Hz. İshak, Hz. Yakup ve Hz. Yusuf (hepsine selam olsun)  Peygamberlerin ve zevcelerinin kabirlerinin ziyaret edilmesinden sonra El Halil çarşısında kısa bir çarşı gezintisinin ardından aracımızla Eriha Şehrine hareket. Yol üzerinde Hz. Musa (a.s.) külliyesine ziyaret ve Ölü Deniz olarak da bilinen Lut Gölü ve çevresisinin görülmesi. Dünya tarihinin en eski Şehirlerinden olan Eriha’ya varış. Burası hakkında bilgilendirme, Hişam’ın Sarayının görülmesi, Temptation Dağındaki Manastırın görülmesi ve kısa bir molanın ardından Kudüs’e dönüş. Otelde akşam yemeği ve geceleme.

3.GÜN – CUMA               : Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş dönüş, Namazdan sonra otelde alınan kahvaltının ardından, Eski Kudüs Şehri ve Çarşılarını gezerek ve Çile yolundan geçerek Kıyamet Kilisesine varış. Burayla ilgili bilgilendirmenin ardından Hz. Ömer Camii’ni ziyaret ettikten sonra Burak (Ağlama, Batı) Duvarının görülmesi ve Mescid-i Aksa’ya giriş ve alt mescitlerden olan Burak Mescidinin gezilmesi, İslam Eserleri Müzesini(açık olduğu takdirde) ziyaret. Cuma namazı için serbest zaman ve Cuma namazının kılınmasının ardından Selahattin Eyyubinin Kase Şadırvanında buluşma, alt mescitlerin; Eski Mescid ve Mervan Mescidinin gezilmesi, Mescid-i Aksa’nın bahçesinde gezinerek detaylı bilgilendirme, Kubbet-üs Sahra’nın gezilmesi ve tanıtılması, Mirac hadisesi hakkında bilgilendirmenin ardından serbest zaman. Otelde akşam yemeği ve geceleme.

4.GÜN – CUMARTESİ    : Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş dönüş, Namazdan sonra otelde alınan kahvaltının ardından otelden ayrılış ve Zeytin Dağı’na hareket. Burada Selman-ı Faris-i ve Rabiatul Adeviyye’nin makamlarının ziyaret edilmesi, panoramik Kudüs ve Mescid-i Aksa manzarasının önünde genel bilgilendirme ve kısa fotoğraf molası. Molanın ardından Kudüs’e geri dönerek Hz. Davud (a.s.) kabrinin ziyaret edilmesi ve Yafa Kapısı olarak da bilinen El Halil Kapısında son bilgilendirmelerin ardından Havalimanına hareket. Yaklaşık bir saatlik yolculuktan sonra Havalimanına varış. Check in ve pasaport işlemlerinden sonra, İstanbul’a uçuş. İstanbul’a hoş geldiniz. Bir başka SEYYAH TURİZM organizasyonunda tekrar görüşmek dileğiyle vedalaşma.
 
FİYATA DAHİL OLANLAR
 • İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanından Gidiş & Dönüş İstanbul–Tel Aviv–İstanbul Uçak bileti
 • 3 Gece Kahvaltı ve Akşam Yemeği Dahil 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
 • Lüks Otobüslerle Transferler ve Geziler
 • Programda Belirtilen Tüm Geziler ve Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Vize Hizmeti
 • Seyahat Sigortası
 • SEYYAH TURİZM Türkçe Rehberlik Hizmeti


FİYATA DAHİL OLMAYANLAR
 • Yurtdışı Çıkış Vergisi
 • Öğle Yemekleri
 • Yemeklerde Alınacak İçecekler
 • Kişisel Harcamalar
 • PCR Testleri
 • Covid Sigortası